Pagina 1 van 2

Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: wo 02 jan 2008, 15:41
door Thijs
Sudor is een Nederlandse zweet poli gevestigd in Twente. Zie ook http://www.sudor.nl

Ik heb goed contact met Sudor en in overleg met hen is er besproken dat vanaf heden er vragen gesteld kunnen worden, via dit forum, aan een van de chirurgen aldaar.

Zie het als een extra uitgebreide service om onduidelijkheden omtrent operaties tegen Hyperhidrosis weg te nemen cq op te helderen.

Wat is de bedoeling ?

Stel hier in deze topic, en alleen in deze topic, (alle nieuwgemaakte topics over vragen aan sudor zullen verwijderd worden!!!) al uw vragen die u heeft omtrent operaties.

Als er een aantal vragen binnen zijn gekomen zullen deze richting chirurg worden gestuurd en de antwoorden zal ik hier dan weer plaatsen.

Ik hoop dat alles duidelijk is, zo niet, mail mij. Enne kom maar op met de vragen allemaal....................

Namens Sudor,

Groetjes Thijs

Geplaatst: za 05 jan 2008, 21:53
door peterrrr
ik zou wel willen weten wat hun ervaringen zijn m.b.t. de operatie en het blozen..

ik heb hier en daar wel ergens gelezen dat het blozen een stuk afneemt, maar ik vraag me af in welk percentage dit is onder de patienten...

ook heb ik een stuk gelezen dat overmatig blozen behandeld kan worden met botox, weet niet of hun hier al ervaring mee hebben (http://www.cosmeticmedical.com.au/proc/blush.html)

gr.

peterrrr

Geplaatst: zo 06 jan 2008, 11:20
door Thijs
Je vraag zal worden doorgespeeld als er nog wat meer vragen zijn....

Bedankt

groetjes Thijs

Geplaatst: vr 11 jan 2008, 09:36
door blos
Ook ik ben erg geinsteresseerd in de operaties m.b.t. het blozen. Ik vind een heleboel informatie op deze site en ook wel op Sudor, maar vaak net niet over het blozen. Ik heb er zelf erg veel last van en zit erover te denken om me te laten behandelen.

Op de site van Sudor staat over blozen nog wel een succes percentage van 60%. Graag wil ik weten hoe het komt dat dit percentage toch relatief laag ligt. Bij andere behandelingen (bijv. VU Medisch Centrum Amsterdam) ligt het percentage met 85% veel hoger. Hoe kan dat?

En hoelang zijn de wachttijden bij Sudor voor een dergelijke bloos operatie, vanaf het moment eerste moment (contact opnemen voor een 1e afspraak) tot aan de operatie zelf?

Na hoeveel dagen (gemiddeld) kan er na zo'n operatie weer gewerkt worden?

foutje

Geplaatst: vr 11 jan 2008, 14:34
door zweethandje
hallo

Ik had wel een vraagje over het compensatiezweten. Ik vraag mij af dat mensen die daar last van krijgen na de operatie, of dat dan vooral op plaatsen is waar ze voor de operatie ook al makkelijk gingen zweten. Of zijn er bij hun ook al veel ervaringen van mensen die ervoor bv niet echt op hun rug, liezen, ... zweetten, en dat het daar na de operatie wel opdook. (ik spreek dan voor de operatie tegen zweethanden en oksels)
En dan misschien ook nog de vraag of het iets uitmaakt of je bv in de zomer, bij heel warm weer wordt geopereerd. Kan dat enig effect hebben opdat je lichaam dan sneller, als het zo warm is, een uitweg zoekt na de operatie en dat het dan zo blijft ook als het terug frisser wordt?

En dan misschien nog een klein extra vraagje, hoe zit het juist met een hangend ooglid, als ze de zenuw ergens ietsje verkeerd raken. Is dat al vaak voorgekomen?


Ik vind dit een heel goed initiatief. Ik heb aan dit hele forum al bijzonder veel gehad en daarvoor duizend maal dank. Deze inspanning bewijst maar weer de kwaliteit van het forum.


Groeten

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 00:14
door peterrrr
ben benieuwd wanneer we de antwoorden op de vragen krijgen...

Geplaatst: zo 13 jan 2008, 10:12
door Thijs
even geduld.... ze komen er aan....

Geplaatst: di 15 jan 2008, 21:08
door Remon
hallo,

Ik heb ook nog een vraag:
Is de operatie enkel geschikt voor zweten aan de handen en/of oksels of kan het ook gebruikt worden voor zweten op de rug en/of hoofdzweten?

Ben erg benieuwd!!

Geplaatst: di 22 jan 2008, 12:49
door Thijs
Hier onder de antwoorden op de eerste drie vragen.

Remon nog even geduld, als er meer vragen komen dan stel ik die in een keer weer aan de specialist.

--->

Eigenlijk dus samengevat 2 vragen

1) Over blozen

2) Over compensatoir zweten



Ad 1)

Bij de behandeling van blozen en alleen hyperhidrosis van het gelaat, zijn de succespercentages met de conventionele behandeling “slechtsâ€

Geplaatst: wo 23 jan 2008, 20:52
door peterrrr
[quote]Mijn vaatchirurgische collega Hans Coveliers in het VUMC Amsterdam heeft nu 15 patienten met blozen gedaan met 100% succes en nog geen recidief na 1 jaar. Dit lijkt dus een behandeling te gaan worden voor de toekomst. Mensen mogen contact met hem opnemen (ik heb contact met hem gehad), maar de wachttijd is op dit moment 1 jaar en hoe het verzekeringstechnisch gaat weet ik niet precies, daar de behandeling bijna 5x zo duur is dan de “gewoneâ€

Geplaatst: do 31 jan 2008, 23:10
door peterrrr
thijs,

had je inmiddels al de gegevens van deze specialist voor me?

thanks alvast!

Geplaatst: vr 01 feb 2008, 18:35
door Thijs
Nee die heb ik nog niet. Pas als ik meer vragen heb, stel ik ze in een keer aan sudor. Anders blijf ik aan de gang. Wat je wel alvast zou kunnen doen is het algemeen nummer van het VU bellen en vragen naar die specialist.

groetjes Thijs

Geplaatst: di 15 apr 2008, 19:24
door peterrrr
hoi thijs,

heb je toevallig nu wel de info voor me?
had al reeds gebeld naar vu maar die konden me geen info hierover geven (waarschijnlijk iemand die er geen verstand van had ofzo).

gr.
peter

Geplaatst: wo 23 apr 2008, 08:23
door Thijs
Deze operatie heeft ook betrekking op overmatig zweten in het gelaat.

Ik weet alleen dat Hans Coveliers werkt bij de V.U. in Amsterdam.

Groetjes Thijs

Geplaatst: wo 23 apr 2008, 21:39
door peterrrr
http://www.vumc.nl/afdelingen/heelkunde ... 36/401115/

het is me al gelukt nu nog wachten op antwoord :-)

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: wo 07 jan 2009, 20:05
door dientje
Hallo Thijs of specialist.

Ik ben zeer benieuwd of je botox kan laten inspuiten wanneer je de operatie hebt laten doen. Ik merk namelijk dat ik na mijn operatie nog wat zweet heb op de rug enzo.. En toen ik botox had, had ik daar helemaal geen last van...

Groeten,

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: zo 15 feb 2009, 16:04
door nightxmare
Ik heb 'n vraagje,
Ik heb erg last van overmatig transpireren, en heb al een botox behandeling gehad, maar het heeft tot grote spijt niet geholpen :(
Ik heb heel veel gehoord over een operatie dat er zweetklieren worden verwijderd, en dat wil ik graag proberen.
Maar ik weet niet precies wat er dan gedaan wordt en of er gevolgen zijn, dus ik zou graag meer informatie willen over die operatie

Alvast bedankt
Groetjes, Jessica

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: ma 16 feb 2009, 17:35
door Thijs
Hoi,

Ik heb jullie vragen doorgestuurd maar er is een nieuwe secretaresse bij Sudor en ik weet nog niet of deze ook op de hoogte is van ons samenwerkingsverband.
Nader info volgt....

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: zo 28 jun 2009, 20:58
door dolfijn
Hallo,

Ik heb de operatie ondergaan (VU medisch centrum) en ben tevreden met het resultaat, maar sinds de operatie hebben ik en vele anderen last van rode waterige ogen.
Hoe kan dit en wat is er aan te doen? (Ben nu 6 maanden geleden geopereerd).

Ik heb al contact gehad met mijn huisarts (ook met Hans Coveliers) en net als de andere patienten die de operatie hebben ondergaan (die last hebben van dit probleem) hebben we al vele oogdruppels geprobeerd, maar deze helpen niet.

Ook is het geen allergie, en ja... het is echt van de operatie. Meteen na de operatie hebben we er al last van.Ook hebben we last van een dichte neus zonder dat we verkouden zijn.

Ik denk zelf dat dit komt doordat niet alleen het zweten in het gezicht is gestopt, maar dat ook de slijmvliezen van de ogen en neus niet meer bevochtigd worden, waardoor de ogen extra tranen aanmaken om dit te verhelpen, maar omdat deze tranen niet van de juiste kwaliteit zijn, helpt dit niet en blijven de ogen tranen. Ik ben geen arts maar dit is mijn visie.

Het is dus zo dat meerdere mensen last hebben van dit probleem en daarom moeten patienten voor de operatie gewaarschuwd worden voor deze bijwerking. Ook al zullen daardoor minder mensen de operatie ondergaan en komt er minder geld in het laatje. Geloof me... als je last hebt van deze bijwerking zie je er niet zo fris uit. Het lijkt of je continu stoned bent en net hebt zitten janken.

Wat ik dus vooral wil weten is of er voor deze bijwerking een oplossing is.

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: zo 28 jun 2009, 23:23
door Thijs
Goed dat hier weer wat gepost werd..... ik moet helaas mededelen dat het stellen van vragen aan de specialisten van Sudor niet meer mogelijk is, sinds Sudor is gestopt als onafhankelijk instelling te fungeren. Ik heb dus ook geen contact meer met de medewerkers van Sudor. Dus helaas kan ik geen vragen meer doorspelen........

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: di 30 jun 2009, 19:48
door Hissederim
Laats ben ik bij sudor geweest om mijn klemmetjes laten eruit halen....
Maar hun wilden dat risico niet nemen dus geefden ze mij advies om de zenuwen te laten branden nou daaggggg,ik laat me niet tweede keer voor gek houden,deze mensen hebben niks anders dan geld verdienen,voor hun geld is alles...ik laat me niet meer met mijn lichaam latem knoeien door deze geldlustige dieven....

Re: foutje

Geplaatst: za 01 aug 2009, 13:17
door Frenz
zweethandje schreef:hallo

Ik had wel een vraagje over het compensatiezweten. Ik vraag mij af dat mensen die daar last van krijgen na de operatie, of dat dan vooral op plaatsen is waar ze voor de operatie ook al makkelijk gingen zweten. Of zijn er bij hun ook al veel ervaringen van mensen die ervoor bv niet echt op hun rug, liezen, ... zweetten, en dat het daar na de operatie wel opdook. (ik spreek dan voor de operatie tegen zweethanden en oksels)
Groeten
Ik zweette bijna nooit op mijn rug,maar sinds de operatie in Brussel door dr De Keukeleire,waar ik terecht kwam wegens overmatig transpireren in het gezicht,heb ik vaak een kletsnatte rug en borst,en ook mijn benen voelen klam aan. Daarnaast heb ik sinds de operatie last van vocht in de benen,onduidelijk is nog of dit het gevolg is van de operatie. Mijn handen en gezicht zijn wel kurkdroog,wat dat betreft is de operatie geslaagd.

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: wo 11 nov 2009, 20:10
door bangerik
Ik wil op mijn handen en voeten geopereert worden en heb een aantal vragen
ik woon binnen twente en ben 15 jaar oud kan ik dan geopereert worden
krijg ik voor dit geld een vergoeding
Komen er littekens op mijn handen of voeten en gaat dit pijn doen
is het zeker dat mijn zweet gaat stoppen (heb heel veel behandelingen gebruikt maar niks helpt)
zijn er nadelen ?


alvast bedankt ik hoop zo snel mogelijk van u te horen

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: wo 11 nov 2009, 20:45
door Thijs
Sudor doet alleen de zogenaamde ETS operatie. Hierbij word een zenuwbaan doorgebrand ergens in je rug. Dus je hebt geen littekens bij je handen of voeten.

Let op: dit is een behoorlijk zware operatie, die overigens wel volledig vergoed wordt. Groot nadeel is dat je kans hebt op compensatie zweet op andere plekken van je lichaam. Laat je eerst goed informeren, lees dit forum (vooral de operaties gedeelte) goed door voordat je hier aan begint.

Heb je al oxybutinine tabletten geprobeerd?

Groetjes Thijs

Re: Stel uw vragen aan specialist van Sudor

Geplaatst: wo 20 okt 2010, 13:54
door Uyle
Goedemiddag,

Afgelopen juni ben ik geopereerd door dr Raymakers in het Twente Ziekenhuis in Almelo.
Dat ik de operatie ondergaan ben, daar heb ik geen moment spijt van!
Heerlijk dat ik nu ook eens al die gekleurde shirtjes kan dragen...

Alleen wat ik er aan over heb gehouden zijn erg droge vinger toppen. Echt kloven.
Zou ik er iets aan kunnen doen, behalve goed smeren?

Ik hoor het graag,

Groeten Kirsten