Toen ik 2 jaar geleden een artikel las over een vernieuwde en verbeterde HH behandeling in het UMCG in Groningen, heb ik me vrijwel direct op de wachtlijst laten plaatsen. Nu, 23 maanden later, ben ik geopereerd en wil ik graag mijn positieve ervaring met jullie delen.
Vorige week zaterdag mocht ik me om 9.00 uur melden in het ziekenhuis in Delfzijl. Bij binnenkomst stond er al iemand op me te wachten en werd ik netjes naar boven begeleid. De verpleegster heeft daar kort een aantal zaken met me doorgenomen en mijn bloeddruk en temperatuur gemeten. Vervolgens mocht ik me klaarmaken voor de operatie en werd ik rond 10.30 uur naar de "uitslaapkamer" gebracht. Daar lagen nog twee patienten die de operatie er al op hadden zitten. Zij hadden allebei een klein slangetje in hun neus en daar schrok ik een beetje van (dit was mijn allereerste operatie en ik ben absoluut geen held als het om naalden, slangetjes en andere toeters en bellen gaat). Ik had meteen allerlei vragen, maar werd gelukkig direct gerustgesteld. Over alle medewerkers in het ziekenhuis alleen maar lof, wat een lieve mensen!
Uiteindelijk werd het infuus aangebracht, werden mijn gegevens nog een keer gecontroleerd en werd ik naar de OK gebracht. Ook daar weer hele lieve mensen die zich nog aan me voor hebben gesteld alvorens ik onder narcose werd gebracht. Om 12.15 uur werd ik met droge handen "wakker", wat een fijn gevoel! Ik voelde met ontzettend suf en moe, maar had weinig pijn en was gelukkig ook niet misselijk.
Toen ik echt goed wakker was, ben ik om 13.00 uur weer naar mijn kamer gebracht. Gedurende de dag kreeg ik wat druk op mijn borst, maar de pijn was goed te houden. Het viel me echt 100% mee. Wat ik op de dag van de operatie wél als vervelend heb ervaren is het zoeken naar een manier waarop ik prettig kon ademhalen. 's Avonds ben ik van mijn bed naar de gang gelopen en werd ik door mijn lichaam direct terug gefloten: niet zitten en al helemaal niet proberen te lopen! Ik moest zonder te overdrijven 15 minuten bijkomen en weer op zoek naar een prettige ademhaling. Niet fijn, maar een extra pijnstiller deed wonderen.
Inmiddels ben ik ruim een week verder en ben ik iedere dag nog blij dat ik voor deze operatie heb gekozen. Het resultaat is echt geweldig! Ik ben vandaag weer wezen werken en heb sinds zaterdag ook geen pijnstillers meer nodig gehad. Mijn armen kan ik nog niet optimaal gebruiken (strekken of armen omhoog doen gaat moeizaam) omdat de wondjes onder mijn oksels nog “trekken”. Het aan- en uittrekken van een shirt is daardoor erg lastig. Verder heb ik absoluut niets te klagen, de operatie door de HyperHidrosisKliniek is het lange wachten echt meer dan waard geweest!
Mijn ervaring kort samengevat in plus- en minpunten:
- Locatie (Delfzijl is voor mij niet bepaald om de hoek);
- Lange wachtlijst;
- Moeizame ademhaling op dag van behandeling;
- Klein beetje “lucht” achter mijn longen (verdwijnt weer een paar dagen en niet iedereen heeft hier last van);
- “Trekkende” wondjes waardoor douchen, aan- / uitkleden en het strekken van armen zeker de eerste week moeizaam is;
- Vrijwel onmogelijk om jezelf in de eerste week zonder hulp te vervoeren met auto of fiets.
+ Behandeling door specialisten (= hoog slagingspercentage en weinig kans op risico’s);
+ Vriendelijk en geruststellend personeel;
+ Niet ziek geworden van narcose;
+ Door goede pijnstilling circa 16 uur per dag geslapen (zo t/m do) en vrijwel geen pijn;
+ Ontzettend kleine wondjes / littekens;
+ Direct na de operatie al geweldig resultaat!!
Ik ben heel erg benieuwd naar de ervaringen van anderen die in de HH Kliniek behandeld zijn. Mijn ervaring is in ieder geval dusdanig positief dat ik deze operatie alleen maar aan kan raden!
Heb je vragen? Stel ze gerust!
Groetjes Lieke




